شناسنامه المثنی طلاق | وکیل طلاق

شناسنامه المثنی طلاق | وکیل طلاق

همه ی ما با دفتر چه ای قرمز رنگ که حافظ وقایع متفاوت زندگی ما از تولد و وفات تا تزویج و برخی وقتها هم طلاق آشناییم. از ثبت وقایع با ارزش در شناسنامه فردیمان خاطرات متفاوتی به ذهن داریم در کنار کسانی که از ثبت وقایع شیرین زندگیشان در شناسنامه شادمان هستند اشخاص دیگری نیز می باشند که دوست ندارند که خاطره بد در سجل فردی آنان بماند این عده از افراد کسانی می باشند که به هر دلیلی مهر طلاق بر صفحه دوم شناسنامه آنان ثبت شده است یکی دیگر از ثبت تاریخ ازدواجش خاطره دارد. دوست دیگری نیز از خاطره شهادت پدرش و ثبت آن در آخرین صفحه شناسنامه به عنوان خاطره ای غرور آفرین یاد میکند.

 

وضعیت شناسنامه بعد از طلاق

مقوله حذف طلاق از شناسنامه اخیرا در قالب یک طرح از طرف سازمان ثبت احوال مطرح شده ضمن اینکه حذف طلاق از شناسنامه تا پیش از این هم در دو حالت صورت میگرفت بر حسب ماده ۳ قانون ثبت احوال مکلفیم آخرین وقایع تزویج و طلاق را در شناسنامه اشخاص ثبت کنیم بر حسب قانون حالا طلاق دردو حالت از شناسنامه حذف می شود چنانچه در هنگام ثبت طلاق زوجه دوشیزه باشد واقعه تزویج و طلاق حذف میشود ضمن اینکه اگر فردی مطلقه باشد در تزویج بعدی ، تزویج و طلاق قبلی حذف و تزویج تازه ثبت می شود. بر حسب پیش نویس سازمان ثبت احوال کشور قرار در صورت کلا حذف قانون واژه طلاق از شناسنامه به صورت فراگیر تر حذف شود. موضوعی که اما نظرات متفاوتی را به همراه دارد وقتی طلاق از شناسنامه خانم ها حذف شود آنان با مسائل و آسیب های اجتماعی کمتری به زندگی خود ادامه می دهند شناسنامه در بسیاری از مراحل زندگی الزامی است که صفحه دوم شناسنامه و ثبت طلاق در آن به عنوان یکی بحران ها و معظلات خانم ها شناخته می شود. حدف طلاق از شناسنامه به مفهوم پنهان کردن تزویج قبلی نیست.

 

شناسنامه المثنی طلاق

شناسنامه المثنی طلاق

 

کسانی که نیت تزویج دارند بایستی زندگی قبلی خود را از شریک زندگی آینده شان پنهان کنند. اگر در کارت ملی هوشمند این ظرفیت را تهیه کنند طلاق آنجا ثبت شود می توانیم به کم شدن آسیب های اجتماعی ناشی از ثبت این واقعه در شناسنامه کم کنیم بعضی اعتقاد دارند در صورت حذف طلاق از شناسنامه شانس دارد بعضی اشخاص زندگی قبلی خود را پنهان کنند ولی ثبت احوال کشور برای آگاهی زوج های در آستانه تزویج از زندگی قبلی همسرشان شرایط خاصی پیش بینی کرده است. قانون ثبت احوال سال هاست که به زن و شوهر ها اجازه می دهد که این حریم خصوصی را برای خودشان حفظ کنند اما کمتر از چند و چون قانون مذکور خبر دارد اینکه بلافاصله بعد از ثبت ازدواج دوم نام همسر اول حذف و شناسنامه پاک پاک می شود و تنها طرفین ازدواج از گذشته هم با خبر هستند طوری که به گفته ی مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور طبق ماده ۳۳ قانون ثبت احوال چنانچه فردی با همسرش متارکه کرده باشد با انتخاب همسر دوم و ثبت رسمی ازدواج وثبت شدن نام در شناسنامه اش می تواند به اداره ثبت احوال مراجعه کرده و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارائه دهد.

 

اگر فردی برای بار سوم ازدواج کند تکلیف چیست؟

این طور به نظر می رسد که برای باردوم ازوداج کرده پس همسر جدید چطور از گذشته او با خبر شود جای نگرانی نیست چون طرف مقابل با یک مراجعه ساده به ثبت احوال می تواند اطلاعات ازدواج های قبلی اش را به دست بیاورد وکلای طلاق | گروه وکلای تهران  می توانند برای حذف نام همسر از شناسنامه نهایت راهنمایی ها را به شما بکنند

 

آدرس ما: تهران-میدان رسالت-خیابان فرجام- بعد از خیابان حیدر خانی- پلاک ۵۷۸-طبقه۲ و شماره جهت مشاوره تلفنی۷۷۲۲۱۹۴۱ –۰۲۱ می باشد.

 

منبع: لینک محتوای کپی شده